Z archiwum Waldka 71 z MP 10.05.2015

August 20, 2015

Pobiegłem sobie w sobotę 5 km w Oleśnie w ramach tzw. Oleskich Biegów Pokoju. Fajna, płaska, dość szybka trasa z przebiegnięciem przez stadion, w atmosferze swojskiej, tylko minimalnie obciachowej imprezy z piwem na koniec. O tym piwie to sarkazm, bo chociaż zawiera w sobie w cholerę witaminy B i innych dóbr, to jednak nie pasuje mi to picie po biegu, choćby tak krótkim jak 5 km. 
No właśnie: 5 kilometrów. 
Obiekt westchnień początkującego biegacza... Pięć długaśnych jak droga mleczna kilometrów przebiegniętych (bez marszu). Po jakimś czasie, jak ta sztuka się udaje, "piątka" staje się klasycznym, programowym dystansem treningowym. A z biegiem czasu z ukochanej córeczki staje się pryszczatą, niezgrabną, pyskującą nastolatką z nadwagą; i lepiej trzymać się od niej z dala. Dlaczego? Chorując na tę typową chorobę każdego nuworysza ostatnio przyszło mi trzy razy pod rząd przebiec ten dystans (nie biegnąc innych treningów z planu). I co? I nic. Świat nie zszarzał, drzewa nie umarły, a samoloty nie zaczęły spadać. Po prostu przypomniało mi się po co kupiłem pierwsze buty i po co wylewałem z siebie hektolitry potu. Czy chodzi tylko o nowe życiówki, coraz dłuższe dystanse i wyłażące żyły? Nie!!! Chodziło o radość, o udowodnienie sobie tego i owego, o proste uczucie satysfakcji (nawet jeżeli musiałem przejść na marsz).
W tej chwili, gdy moim celem jest 42,195, i gdy pewne zapędy musiałem utemperować ta konstatacja jest kluczem do układanki. Nie chodzi o to żeby dobiec, chodzi o to żeby biec... Mistrzami jesteśmy w życiu, w pracy i w domu. A bieg ma być piękny, nawet jeżeli jest wolniejszy, niż byśmy chcieli. Chyba, że bieganie jest zawodem, ale to inna historia.

Tags:

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

April 10, 2016

September 15, 2015

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Clean
  • w-facebook

​© 2015 by Dottori Corrono Opole, created with Wix.com