Z archiwum Waldka 71 z MP 05.05.2015

August 20, 2015

Biegam od 23 maja 2014. To był piątek, po południu. Te szczegóły zapamiętałem po części mechanicznie, po części celowo jako jakiś rodzaj afirmacji dla tego kroku, który miał być tylko próbą, czy jestem w stanie w ogóle biegać. Jak się okazało później sprawy potoczyły się szybko, a teraz to już w zasadzie kosmos.
W związku z powyższym jestem raczej świeżakiem, ale kilka rzeczy zdążyłem zauważyć i może dlatego, że jestem świeżakiem mogę o tym wspomnieć.
Otóż- sznurówki!!!
Na początku mojego biegania trzeba było przewalić setki stron mniej lub bardziej przydatnych informacji i wujkówdobrychradów. Oprócz plastrów na sutki u facetów, dizajnerskich bidonów, leginsów itd mowa była o sznurówkach, a mianowicie o ich podwójnym zawiązywaniu. Nie miałem treningu bez związanych podwójnie sznurówek. Treningu! Nie mówię o startach, gdzie wiązanie sznurówek to cała liturgia. Tymczasem na każdych zawodach, gdzie biegam widuję przynajmniej dwóch biegaczy, którzy po dosadnym wyrażeniu dezaprobaty z tytułu rozwiązania się sznurówek (do tego wystarczy pięcioliterowe słowo na K...) zbiega na bok i wiąże buty. Zapewne mają klawe bidony, plastry na sutkach, okulary z NASA, paski na numery i inne gadżety, tylko te cholerne sznurówki. 
Niech ktoś mi powie dlaczego tak jest.

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

April 10, 2016

September 15, 2015

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Clean
  • w-facebook

​© 2015 by Dottori Corrono Opole, created with Wix.com